Köszöntő

Szeretettel köszöntök minden érdeklődő szülőt a Maglódi Napsugár Óvoda honlapján.

Az Óvoda Maglód Város Maglód-nyaraló területi részén található. A települési Önkormányzat fenntartásában működő óvoda 3 éves kortól legfeljebb 7 éves korig biztosítja a gyermekek ellátását.

Az Óvoda 8 csoporttal üzemel. Berendezése esztétikus és igényes. Kellemes, harmonikus színek uralják.

Játékkészlete, a személyiségfejlesztéshez szükséges szakmai eszköztára minden évben bővül. Tágas tornaszobában könnyen mozgatható, balesetet nem okozó tornaszerek alkalmazásával sokirányú mozgásfejlesztés valósul meg.

2022-ben az Óvoda udvara felújításra került. Az udvar nagy része műfű burkolatot kapott és a játékok is renováláson estek át.

A kisgyermekeknek változatos tevékenységek gyakorlására van lehetősége az óvodai élet minden szakaszában. A tudatos nevelőmunka eredményeként a gyermeki játék, a művészeti tevékenységek – mese, vers, ének, zene, tánc, ábrázolás változatossága, a mindennapi életükkel kapcsolatos munka jellegű tevékenységek a gyermeki személyiség fejlesztésének hathatós színterei. Az öt és hatévesek korcsoportjában a nevelés eszközeként a számítógép használatára is lehetőség nyílik.

Az Óvoda 2006. évben elnyerte a Zöld Óvoda címet, melyet a környezeti nevelés eredményességéért sikerült 2009-ben megújítania, 2016-ban pedig az Örökös zöld óvoda címre tett szert.

Hisszük, hogy a természet kímélésére, szeretetére nevelést, a környezetvédő, természetszerető ember személyének alakítását már óvodás korban meg kell kezdeni. Az Óvoda egyik ékessége a bejárat közelében elhelyezett hatalmas akvárium, ahol a gyermekek minden nap megfigyelhetik a halakat, ezzel is közelebb hozva hozzájuk a természetet. A sok séta és kirándulás szintén a környezet megismerését és megszerettetését szolgálja.

A nevelő közösség pozitív munkakapcsolat kialakítására törekszik a szülőkkel, tág teret biztosít számukra az óvodai élet megismerésére: nyílt nap – (évente kétszer), közös kirándulások, anyák napja, nagycsoportosok búcsúja.

Döntsön akár mellettünk, akár egy másik óvoda mellett, kívánom, hogy gyermeke a számára legideálisabb környezetben, szeretettel körülvéve, boldogan töltse óvodás éveit.

Vanczák Csilla óvoda-igazgató